לשף היקר לנסיעתי הקסומה לטוסקנה הגעתי עם מינון מסוים של אדישות ופסיביות מהולים בעצלנות כמתבקש מטיול מאורגן.

• החברים בקבוצה היו בלתי מוכרים לי לחלוטין • תוכנית הטיולים והסיורים במפעלים,ביקבים ובמחלבות כולה הופקדה בידך ונקבעה מבעוד מועד .

• הברים המסעדות והתפריטים המאפיינים אזורים שונים באיטליה כולם נבחרו על ידך , מתוך מחשבה ורצון לגוון ולחשוף אותנו לטעמים רבים ושונים באיטליה המופלאה

• [האחוזה היתה הפתעה עלומה גם כשטיפסנו במעלה הדרך , בלב האזור הקסום הטובל בצבעי הסתיו . על התכנון , הביצוע והבחירות הקפדניות באשר לאתרים ולקולינריה יש להחמיא ולשבח אותך ואת רעיתך אידה .מזמן לא פגשתי איש אחד שהצליח לגרום לכל כך הרבה אנשים עצמאים דעתיים , סקרנים ומביני דבר באוכל ובמשקה , המורגלים בנסיעות וטיולים בארץ ובחו"ל להיות מרוצים ,נטולי דאגה ומאושרים במשך שבוע שלם . מסעות ההכנה המקדימים , הלימוד והתכנון הקפדנים , הידע והמקצועיות אותם הפגנת גם בסדנאות הבישול כמו גם הנכונות לרצות את כל המאווים של כולנו , הפתיחות לשמיעת עצות וביקורת בונה ראויים לכל שבח . בנוסף הרצון לגרום לכולנו הנאה צרופה ומעל לכל נדיבותך , נועם הליכותיך ואהבתך לאדם ולמזונו הפשוט והטעים ,כמו גם לגורמה ,כל אלה גורמים לי ולאחרים לומר תודה בכל רם , עם מילות הערכה מעומק הלב ועם חיוך גדול . מסור תודתי על הטיפול והיחס גם לעוזרך הנאמן רפי נפרדנו ולא בעצב , עם המון סיפוק וטעם טוב של עוד. . . . ציפיה למסע הבא בכל יעד ומועד שתבחר ועם הבטחה לעצמנו שבאשר תלך נלך אחריך , כדי לממש חוויה וחלום נוספים .

עשירה חממה