טיול לסרי לנקה

הטיול יצא במרץ 2015, בקרוב נפרסם תאריכים חדשים

אידה ואני נסענו לבדוק אם סרילנקה יפה ומעניינת לטיול שלי.
אכן היתה הפתעה יפה , אי קטן עם נופים יפים ומגוונים מחופים טרופיים, יערות גשם ,
הרים מכוסים במטעי תה, פארקים וספארי , נהרות עם רפטינג בגונגל ,אנשים חייכניים אוכל טעים ,
מקדשים ציוריים עם הרבה סיפורים עניינים אודותם אכן ל11 ימים מגוון רב של דברים להנות מהם.
אני כהרגלי חושב על הקבוצה "מה יאכלו ואיפה ילונו"
בסרילנקה יש אוכל טעים אך לא מגוון אורז וקארי בוקר צהריים וערב (אין מקדונלד לחטוף משהו)
וכאשר כתוב בטיולים מאורגנים "מלונות דרגת תיירות טובה " זה לא מספיק טוב למי שרוצה גם להנות ולהתפנק.
ארוחות הערב של החצי פנסיון המובטחות בטיולים הם במלונות "הללו" וזה לא טוב !!!!
עשיתי טיול נוסף לסרילנקה עם בני ירון שטרית למטרת מציאת המלונות הטובים מסעדות וארוחות מגוונות ,
אוטובוס חדש וכמובן את המדריך הטוב ביותר, המלונות שבחרתי הם 5 כוכבים או הטוב ביותר באיזור !!!!!

תאריכים ופרטים

הארוחות מגוונות שנערכות במסעדות או במלונות עם בחירת תפריטים שלי.
יש מסעדות בהם למדתי את השפים לעשות אוכל כבקשתי ובדרכי.
אוטובוס חדש ומרווח מאוד עם יותר כסאות ממספר המשתתפים.
מדריך מצויין דובר אנגלית ברורה בעל ידע מעמיק בתרבות סרילנקה ובהסטוריה שלה.

אירוח מלא כדרכי עם הרבה הפתעות, בני ירון ואני מלווים את הקבוצות ודואגים לרווחתם, ירון בקי במנהגי הסרילנקים ובתרבותם יספר לנו את הסיפורים של הבודהיזים וההינדוהיזים.

הטיול יהיה 11 ימים מרתק ומהנה
הטיסה עם גורדן אייר
הטיולים יצאו במרץ 2015

מחירים ומה כלול

למחירים התקשרו לשף שלום שטרית 0523205321 הטיול כולל טיסות ומיסים מלונות מצויינים שנבחרו בקפידה על נוחות יוקרה ואוירהאירוח מלא ונדיב עם מחשבה על הפרטים הקטנים מים קרים במלונות ובאוטובוס אוטובוס ממוזג מרווח ומפואר חדש ארוחות מפנקות של שפים שבחרתי והדרכתי. כניסות לכל האתרים המצויינים במסלול יום מנוחה במלון מפואר בחופי סרילנקהפינוק פינוק פינוק !!!!!! ועוד קצת פינוק. הטיול אינו כולל שתיה בארוחות טיפים למסעדות ,סבלים ,וכל האנשים שדואגים לרווחתינוביטוח רפואי חשוב מורחב עם סיכונים וכיסוי ביטולים תשלום 400 יורו עם ההרשמהיתרת התשלום עד 60 ימים לפני היציאה התשלום יהיה לפי שער המחאות גבוהה ביום התשלום או מזומן יורו דמי ביטולביטול של פחות מ-60 יום לפני מועד יציאה ישולם 10% מערך מחיר הטיולביטול של פחות מ-40 יום לפני מועד יציאה ישולם 25% מערך מחיר הטיול ביטול של פחות מ-20 יום לפני מועד יציאה ישולם 50% מערך מחיר הטיולביטול של פחות מ-10 יום לפני מועד יציאה ישולם 75% מערך מחיר הטיולביטול של פחות מ-7 יום לפני מועד יציאה ישולם 100% מערך מחיר הטיול דמי רישום הכלולים במחיר אינם חוזרים ללקוח בכל מצבהימים נספרים לפי ימי עבודה א-ה שאינם ימי חג וערבי חג המעוניינים לצאת נא לצלצל אלי להרשמה ללא התחייבות 0523205321 או לכתוב אלי chefchalom@gmail.com טיול פינוק לסרי לנקה -מבית היוצר של השף שלום שיטרית

יום 1. המראה מתל-אביב לקולומבו

ממריאים מתל אביב לירדן והמשך לבירתה של סרילנקה- קולומבו יוצאים משדה התעופה "בן גוריון" ב-17.00 ונוחתים בסרי לנקה בשעה 08:00.

יום 2. קולומבו והסביבה - שוק הדגים , הבראנה

עם הנחיתה ניסע למלון הטוב ביותר באזור ונגיע היישר לארוחת הבוקר.ממשיכים לשוק הדגים בכפר "ניגומבו" בו נמכרת הדגה הטריה.נמשיך ל"הבראנה" בנסיעה של מספר שעות ובסופה נגיע לארוחת צהריים קלה ונמשיך למלון הטוב ביותר באזור, שם נתקבל בקבלת פנים מיוחדת האופיינית למכובדים בסרי לנקה.בנסיעתי הקודמת לסרי לנקה יצרתי קשר עם השפים של המלון אשר יחד איתם יצרנו תפריט מיוחד ומשודרג לבאי הקבוצה.

יום 3. פולונארואה , אומנות הפיסול בעץ

לאחר ארוחת הבוקר ניסע ל"פולונארואה" שהיא הבירה העתיקה של סרי לנקה, אתר מורשת עולמית של "אונסקו", העיר הוקמה במאה ב-11 ע"י שושלת הצ'ולה, כמצודה נגד התקפות סינהאלית.פולונארואה נותרה כבירה והביאה את סרי לנקה לשגשוג ופריחה. נבנו בה מקדשי פאר ומאגרי מים גדולים לתקופת היובש. נבקר במקדש "גאל ויהרה" מהמאה ה-12 , שבו אמור היה להיות המבנה הבודהיסטי הגדול בעולם.נוכל לצפות בארבעה פסלי בודהה ענקיים החצובים בסלע גרניט והיפה מכולם הוא פסל בודהה ענק השוכב על צידו. נבקר במערכת מים עתיקה עם בריכותיו הפרטיות של המלך ואולם קבלת פנים המעוטר בפסלי אריות.את אומנות הפיסול בעץ נוכל לראות במקום בו האומנים מגלפים פסלים מרהיבים בעצים שונים.חוזרים לנוח במלון ואחר הצהרים לפנות שקיעהנוסעים בג'יפים לספארי בשמורת "מניירה" ושם נוכל לצפות בחיות, המגיעות לקראת שקיעה, לשתות באגם ונחזור לארוחת ערב מיוחדת במלון.

יום 4. כפר חקלאיים, מכרות אבני חן וקורס בישול

לאחר ארוחת הבוקר נוסעים לכפר אותנטי ונראה את אורח חייהם הפשוט. משם נצא להליכה היער ונראה עצים ועצי פירות מיוחדים. נשוט בסירות על אגם ונעבור לאזור בו מגדלים ירקות ופירות באמצעים פרימיטיביים.נחזור בעגלות שוורים לבית כפרי טיפוסי ונראה את עבודות הנשים להכנת האוכל כמו ניקוי האורז מקליפתו, גרוד אגוז קוקוס לבישול ונאכל אוכל סרי לנקי שהתבשל בגחלים ומוגש בעלה לוטוס.המעוניינים יוכלו לאכול בידיים, כמו תושבי המקום.נחזור למלון למנוחה קלה ואחר הצהריים נשתתף בקורס בישול בו ידגים לנו השף בישול בקארי ונסיים יום נפלא זה בארוחת ערב מיוחדת.

יום 5. מקדש הסלע , מכרות אבני חן , גן תבלינים והעיר ‘קנדי’

לאחר ארוחת הבוקר עוזבים את המלון נצא לעיר "דמבולה" שם נטפס בטיפוס מתון למקדש "הסלע הקדוש" שהוא אתר מורשת עולמית של "אונסקו".במקום זה נוכל לראות את חמשת המקדשים, שנבנו במערות ההר ובתוכם יתגלו לנו 150 פסלי בודהה וציורים יפים.סרי לנקה ידועה בכריית אבני החן ובייחוד באבני הספיר ולכן נבקר בבית אומנים, העוסק בליטוש אבני חן וייצור תכשיטים.בדרך לעיר "קנדי" נעצור להכיר את גידולי עצי התבלינים.בגן מיוחד זה, נאכל ארוחת צהריים.העיר "קנדי" הייתה בירתה האחרונה של מלכי סרי לנקה והיא העיר היפה ביותר בסרי לנקה – עיר ציורית שהרים סביב לה עם אגם יפיפה במרכזה. אנו נלון בעיר במלון חמישה כוכבים מפנק. לאחר מנוחה קלה נסייר בעיר היפה ונבקר ב"מקדש השן", הנחשב לאחד משני המקדשים הקדושים ביותר לבודהיסטים בעולם.על פי האמונה במקדש זה, נמצאת השן שנעקרה לפני שרפת גופתו של בודהה.בהמשך נצפה בהופעה של ריקודים מסורתיים בהם גם "ריקוד השטן", המהווה חלק מהאמונה השמאנית.לאחר המופע נלך למסעדה בה עבדתי ונאכל ארוחה סינית מיוחדת שהשף מתמחה בה. נופה של כל העיר יהיה פרוש לרגלינו ולצלמים שבינינו – עמדת הצילום תהיה מצוינת…

יום 6. הגן הבוטאני , מפעל התה והעיר ‘נוארה אליה’

לאחר ארוחת בוקר עשירה נסע לאזור "פרדניה" ונבקר בגן הבוטני הגנים נבנו לפני כ-200 שנים ע"י מלך סינהלה ושימשו למשפחתו מקום לטיולים.עם הכיבוש הבריטי הורחבו הגנים ונפתחו לקהל. בגן ידריך אותנו מדריך המומחה לבוטניקה ויציג בפנינו אוסף מרשים של עצים וצמחים מכל העולם ,עצי במבוק שונים גינה יפנית וחממה עשירה של סחלבים.סרי לנקה ידועה בתה המשובח ביותר בעולם. ולכן בדרך ל"נוארה אליה" נעבור בגבעות ירוקות-עד המכוסות במטעי תה נוכל לראות את קוטפות התה בפעולה ונעצור במפעל המייצר תה ובו נוכל ללמוד על תהליך ייצור התה על כל סוגיו. בסוף הסיור, איך לא? נטעם סוגים שונים של תה…נאכל צהריים במסעדה עם נוף מטעי התה ונגיע למלון הטוב ביותר ב"נוארה אליה". לאחר מנוחה נצא ברגל לשוק המקומי- חובבי הבישול והצילום יחוו עונג רב.נסיים את היום בארוחת ערב מיוחדת באולם פרטי.

יום 7. הליכה בפארק , יצור גבינות וצהריים באגם

לאחר ארוחת בוקר עשירה ניסע להרים להליכה לא קשה אך מהנה ביערות הגשם. מדריך השמורה יראה לנו את המיוחד ביער: ציפורים, בעלי חיים וצמחיה נראה עיבוד עצים וכריתתם ומשם נמשיך לחווה לגידול בקר וכבשים , המייצרת גבינות גאודה ויוגורט.בחווה נוכל לטעום סוגים שונים של תה ונשתה תה עם חלב על פי המסורת.בהמשך טיולנו נבקר באגם, שם נאכל צהרים במסעדה שבה לימדתי את השפים לבשל. במסעדה נתענג על סלט ירוק המתובל בבלסמי עתיק שהבאתי מהחביות שבמטבחי.נחזור למלון למנוחה או להפסקת תה וארוחת ערב תהיה שונה ומיוחדת.

יום 8. נסיעה בהרים , רפטינג לאמיצים , וחופי סרי לנקה

לאחר ארוחת הבוקר נצא לנסיעה מיוחדת של חוויה ציורית בין הרים, מפלים ומטעי תה.נמשיך ונעצור במלון על נהר קלאני שבו צולם הסרט "הגשר על הנהר קוואי".ההרפתקנים שבינינו יוכלו לצאת לרפטינג בנהר עם מפלים קטנים בתוך ג'ונגל נפלא עם מדריכים מנוסים – חוויה רטובה בלתי נשכחת!האחרים ימתינו לנו במרפסת המלון הפונה לנהר ויוכלו לצלם אותנו כשניגע חזרה.נמשיך באוטובוס לחופי סרי לנקה ונגיע למלון 5 כוכבים מפנק ומפואר מגיע לנו להתרווח במלון מצוין עם בריכה גדולה ומרווחת, חוף טרופי עם חול לבן ודקלים , ארוחות מפנקות , ולמעוניינים ספורט ימי, חדר כושר , ביליארד וסקווש.

יום 9. העיר ‘גול’ , צבי ים וארוחת פירות ים ודגים

לאחר ארוחת הבוקר נצא לעיר "גול" ששמשה בעבר כנמל המרכזי של האי וכיום מוכרת כאתר מורשת "אונסקו".נסייר בסמטאות העיר העתיקה עם חנויות הבוטיק בתי הקפה המיוחדים וכנסיות הולנדיות ציוריות.חוזרים למלון למנוחה, יציאה למכרות אבני הלשם שם נראה איך מוצאים ומלטשים, את האבנים עד הפיכתו לתכשיט.ארוחת ערב מיוחדת.

יום 10. נוסעים לשייט לאי הקינמון ,מוזיאון המסכות והעיר ‘קולומבו’

לאחר ארוחת הבוקר עוזבים את המלון ויוצאים לשייט בנהר "המאדו" שבאזור "בלאפיטיה". שם נחשף לטבע המופלא עם איים ויערות המונגרוביים וציפורים נדירות המאופיינות את המקום. נגיע לאי בו ידגימו לנו את ייצור מקלות הקינמון בעבודת ידיים מיומנות ומכשירים פשוטים.נמשיך ל"אמבלנגודה" שם נבקר במוזיאון המסכות ובו נראה את האומנים מגלפים בעץ את המסכות וצובעים אותם בשלל צבעים ,כל מסכה משמשת להגנה מפני מחלות אך אין לי 100% אחריות.נמשיך לעיר הבירה "קולומבו" בה נסייר במבנים הקולוניאליים ובשווקים צבעוניים. בארוחה מהודרת במסעדה מפוארת נסיים את טיולנו המרהיב בארוחת סיכום אותה תכננתי יחד עם השף.

יום 11. מראה הביתה

השכמה מוקדמת והגעה לשדה התעופה להמראה מוקדמת והגעה לישראל בשעות הצהריים.טיסה נעימה.

המחיר ומה כלול

המחיר אינו כולל:
ביטוח רפואי ומטען מומלץ לעשות נרחב כולל החזר על ביטול נסיעה קניות אישיות

להדפסת מהלך הטיול לחץ כאן